از بیستم دی ثبت نام مردان مجرد که ۲۳ سال آنها به اتمام رسیده، در سامانه ثمن‌ ممکن شده و متقاضیان برای ثبت نام باید دارای فرم ج سبز و دارای سابقه سکونت ۵ساله در شهر مورد تقاضای خود باشند.

کدام زنان و مردان مجرد می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کنند؟ / شرط تحویل مسکن ملی به مجردان چیست؟

به گزارش سلام نو به نقل از تجارت نیوز، برخی از مجردان شامل خانم‌های بالای ۳۵ سال و آقایان بالای ۴۵ سال می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه‌وشهرسازی گفت: در طرح نهضت ملی مسکن، افرادی که اقدام به ثبت‌نام می‌کنند باید واجد شرایط مندرج در قانون باشند. براین اساس افراد متقاضی باید فاقد مسکن باشند، سابقه مالکیت حداکثر پنج ساله را نباید داشته باشند و برخی از آن‌ها باید متاهل باشند.

به گفته مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه‌وشهرسازی برخی از مجردان شامل خانم‌های بالای ۳۵ سال و آقایان بالای ۴۵ سال می‌شود، این افراد نیز می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند؛ این افراد باید سابقه سکونت پنج ساله را در شهر مورد تقاضای خود داشته باشند.

او می‌گوید: به خاطر تاکید قانون مبنی بر داشتن تاهل باید در هنگام واگذاری واحد مسکونی، لازم است عقدنامه خود را ارائه دهند.

شرط تحویل مسکن ملی به مجردان

این دسته از مجردان که اکنون امکان ثبت‌نام دارند، تا هنگام واگذاری زمین باید بر اساس تکلیف قانون رفتار کنند، چرا که این اقدام با هدف تشویق به ازدواج و تشکیل خانواده انجام شده است. با این حال افراد متاهل، زنان خود سرپرست، زنان مطلقه و نخبگان علمی با معرفی بنیاد نخبگان و بیماران خاص با معرفی از وزارت بهداشت نیاز به ارائه شرط تاهل ندارند.

طرح اقدام ملی مسکن و طرح نهضت ملی مسکن امروز هیچ‌گونه تفاوتی با هم ندارند؛ مسکن این دو طرح کاملا شبیه به هم هستند و در دسته طرح‌های حمایتی مسکن قرار می‌گیرند.همچنین تسهیلات این دو طرح کاملا مشابه به هم است و همه امکانات حمایتی موجود در طرح‌های حمایتی مسکن شامل طرح اقدام ملی نیز می‌شود.

از بیستم دی ثبت نام مردان مجرد که ۲۳ سال آنها به اتمام رسیده، در سامانه ثمن‌ ممکن شده و متقاضیان برای ثبت نام باید دارای فرم ج سبز و دارای سابقه سکونت ۵ساله در شهر مورد تقاضای خود باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفته بود که متقاضیان مجرد در صورت تایید شدن باید حتما تعهد محضری دهند که هنگام تحویل واحد، متاهل شوند، در غیر این صورت واحد مسکونی با نرخ روز برای آن‌ها محاسبه می‌شود.

طرح نهضت ملی مسکن با هدف ساخت چهار میلیون واحد مسکونی برای متقاضیان برنامه ریزی شده است. از ۲۸ مهر ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن از متقاضیان واجد شرایط آغاز شد و ۱۵ دی ثبت‌نام در این طرح به اتمام رسید. هم اکنون ثبت‌نام مجردان در سامانه امکان‌پذیر است.

کد خبرنگار: ۱۴
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 4 + 6 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار