آرمان عبدالعالی پس از کش و قوس فراوان روز گذشته به دلیل قتل عمد غزاله شکور اعدام شد.

لحظه غم‌انگیز وداع پدر آرمان عبدالعالی با جنازه پسرش / فیلم و تصاویر

به گزارش سلام نو، ظهر امروز مراسم تشییع و خاکسپاری آرمان عبدالعالی در بهشت زهرا(س) با حضور خانواده اش به پایان رسید.

روز گذشته آرمان عبدالعالی در زندان رجایی شهر کرج به اتهام قتل غزاله شکور به چوبه دار آویخته شد.

از لحظه اجرای حکم اعدام آرمان در زندان رجایی شهر خانواده اش بی تابی کرده و پدر وی نیز بارها و بارها در رسانه ها به گفتگو پرداخت و از این اتفاق ابراز ناراحتی کرد و در گفته هایش بیان کرد که آرمان شایسته این بود که زنده بماند.

ظهر امروز مراسم خاکسپاری با حضور اقوام و دوستان شان در حالی برگزار شد که خانواده آرمان از اعدام وی در شوک و حیرت بودند.

پدر آرمان در مراسم وداع با فرزندش بی تابی می کرد و خانواده اش گریان بودند و تا آخرین لحظات روزهای گذشته امید به بخشش آرمان از پای چوبه دار در دل شان قوت داشت ولی زمانی که مسئولان آنها را برای شرکت در جلسه صلح و سازش به زندان دعوت کردند در آخرین دیدار با خانواده غزاله شکور متوجه شدند که دیگر امیدی وجود ندارد و خانواده غزاله به بخشش آرمان راضی نمی شوند.

پدر آرمان در مراسم خاکسپاری آرمان گفت : پسرم در آخرین لحظه از من و مادرش با نگاه ملتمسانه پرسید :"که من برمی گردم؟و ما به او امید داریم و گفتیم که برخواهی گشت" اما آرمان هرگز برنگشت.

همچنین کامیار عبدالعالی در ادامه بیان کرد: زمانی که قبل از اجرای حکم در حال التماس به خانواده شکور بودیم چند سیلی به پسرم زدم تا اولیای دم ببینند که مورد تنبیه خانواده اش قرار می گیرد هرگز روی فرزندم دست بلند نکرده بودم و حالا بالای سر جسدش از او عذرخواهی می کنم.

تشییع جنازه آرمان

تشییع جنازه آرمان

تشییع جنازه آرمان

تشییع جنازه آرمان

لحظه به لحظه با مذاکره ساعت ۴ بامداد خانواده آرمان و غزاله

قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی، حتی در آخرین ساعات نیز تلاش بسیاری برای اخذ رضایت اولیای دم انجام داد تا جایی که با وجود برگزاری بیش از ۲۰ جلسه صلح وسازش   طی سال‌های گذشته، بازهم به همراه کمیته صلح نشستی با حضور خانواده‌های غزاله شکور و آرمان عبدالعالی برگزار کرد.

شهریاری در نشست مذکور بر این نکته تاکید نمود که در این سال‌ها، خانواده‌ها و تعداد زیادی از چهره های فرهنگی و اجتماعی، به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای گذشت خانواده شکور از حق قانونی خود، وساطت کردند و قوه قضائیه هم در این خصوص تلاش های وافری داشته است.

وی با اشاره به بررسی تقاضاهای مطرح شده برای رفع برخی شبهات پیرامون پرونده آرمان، گفت: در پرونده‌های قتل باید تقاضاها بررسی شده تا اگر شبهه‌ای وجود دارد برطرف شود که در این زمینه نیز چند بار مواردی مطرح شد که مورد بررسی قضات قرار گرفت.

سرپرست دادسرای جنایی ادامه داد: خواسته خانواده غزاله پیدا شدن جسد بود و صلح و بخشش را منوط به پیدا شدن جسد دانستند درحالی که جسد در سطل زباله‌ای رها شده بوده.

شهریاری در ادامه خطاب به خانواده شکور، گفت: ما در پروسه این پرونده صحبت‌های زیادی با شما انجام دادیم و اکنون تصمیم گیرنده شما هستید، اما تجربه نشان داده که بهتر است خانواده در آرامش تصمیم بگیرند.

قاضی شهریاری تصریح کرد: امید است خروجی این جلسه این باشد که قصاص با خواسته و اراده ی خانواده شکور اجرا نشود و ما نیز بر حسب تکلیف قانونی و شرعی تا آخرین لحظه برای صلح و سازش تلاش می‌کنیم.

وی گفت: ما نمی‌خواهیم حقتان را از شما بگیریم چراکه اجرای قصاص حق طبیعی و قانونی شما است، اما می‌خواهیم دقیق‌تر فکر کنید.

بعد از اظهارات شهریاری سرپرست دادسرای جنایی، پدر غزاله شکور گفت: اگر این قتل ناشی از یک اتفاق یا حادثه بود به همان قرآن قسم که می‌بخشیدم، اما این موضوع حاصل یک اتفاق نبوده است.

در ادامه پدر آرمان با چشمانی اشکبار خطاب به خانواده غزاله شکور، گفت: ما می‌دانیم این حق شما است، ما هربار در زندگی به مشکلی برخورد می‌کنیم به رحمت خدا دل می‌بندیم.

پدر آرمان، فرزندش را مورد عتاب قرار داد و گفت: هفت سال است که به خاطر اشتباهت، دو خانواده نابود شدند، ما چه زمانی به تو یاد دادیم که چنین کاری انجام دهی؟

بعد از این گفت و گوها، شهریاری سرپرست دادسرای جنایی از دو خانواده خواست تا زمان انجام فریضه نماز صبح، در حیاط زندان با آرامش با یکدیگر صحبت کنند تا شاید نتیجه رضایت بخشی حاصل شود.

کد خبرنگار: ۱۵
۲۱دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • رضایوسفی IR ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  42 5
  خانواده مقتول واقعاحق داشتندرضایت ندهندمیگفتندبگوجنازه راچکارکردی مارضایت بدهیم اینکه درخواست زیادی نیست
  • محمد IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   17 1
   دقیقا
 • ز IR ۲۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
  3 19
  کاش گذشت میکردن حیف نشد روحش شاد خیلی ناراحت شدم خانواده ش صبر بده یه خانم هستم
 • IR ۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  12 18
  روحت شاد آرمان...خدا اون دنیا شفاعتش کن کودک بود عقلش کم بود اشتباه کرد
 • ممول IR ۰۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  2 17
  فقط ۱۷ ساله بود آرمان در سن بلوغ واقعا غم انگیزه اون با اون سن کم چرا با دختر ۱۹ ساله که ۱۰ سال از بلوغ گذشته بوده رابطه کنه. واقعا بچه بودن هر جفت. شاید کار آرمان حاصل یک اشتباه بوده و عمدی نبوده. شاید ترسیده بوده شاید اگر ما هم تو اون سن جای اون بودیم .... نمیدونم خیلی سخته
 • ارزو جعفری IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  7 23
  ای کاش گذشت کرده بودن درسته غزاله به قتل رسید وکار این پسر واقعا اشتباه بوده ولی در کل خانواده ها مقصرن حالا با اعدام ارمان غزاله برگشت همه چیز درست شد فقط یه داغ به داغ دیگه اضافه شد وکینه بیشتر
 • پاییزان IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  9 19
  بنظر من ارمان رو خیلی زجرکش کردن تا وقتی قصاص شد دراین مدت چند بار تا پای چوبه دار رفت و برگشت یعنی چندبارمردوزنده شد مثل گوسفندی که کاردراتانزدیک گلویش بگیرندو زجر بدهند و باز دوباره... ولی غزاله دریک لحظه مرد زجرآرمان خیلی بیشتر بود ایکاش خانواده غزاله کمی رحم میکردن به جوانیش
  • ... IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
   2 0
   بر ای این بود که شاید بتونن رضایت بگیرن. ولی رضایت داده نشد. و اعدام شد.
  • مریم IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   1 1
   روحت شاد آرمان، جای بخشش داشت بعد از هشت سال، طفلی تو این مدت خیلی زجر کشید
 • ناشناس IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  9 17
  سلام‌واقعا متاسفم برای هردوخانواده غم بزرگی رومحتمل شدن اماای کاش خانواده غزاله گذشت میکردند
 • گلی IR ۲۳:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
  6 10
  حالاهم بزن بشینن سرقبرخیالی فاتحه بخونن
 • پزاونگي IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
  1 0
  آقاي گلي داغ طرف را اضافه نكن خداوند هر دوي آنان را رحمت كند و به بازماندگان آنان صبر عنايت فرمايد. خدا نكند آدم توي اون شرايط قرار بگيرد . خيلي خيلي سخت و سنگين است .
 • IR ۰۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
  23 1
  قربان محبت مادر بشم که تا لحظه آخر داره نوازش میکنه
 • خانم IR ۰۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
  1 1
  ای کاش گذشت میکردن خانواده شکوری تایک خانواده دیگه عذا دار نشوند واقعا واسه آرمان ناراحت شدم روحشون شاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 1 + 11 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار