غلامعلی رجایی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اصلاح‌طلبی امروز بیشتر یک جریان نخبگانی سیاسی است تا جریانی مردمی و کسانی که به سبد رای آنها میل می‌کنند آرا خاکستری است که چندان سیاسی نیستند و معمولا در تقابل با مردم به جناحی مایل شده و رای می‌دهند.

اصلاح‌طلبان برای در اختیار گذاشتن تجارب سیاسی خود به دولت اعلام آمادگی کنند / رییسی راهی جز ادامه برجام ندارد

به گزارش سلام نو، غلامعلی رجایی، چهره سیاسی اصلاح طلب، در گفت و گو با برنا، اظهار کرد: در درجه اول اصلاح طلبان باید به عنوان یک ظرفیت خود را حفظ کنند. من نمی دانم آقای رییسی از دولتمردان اصلاح طلب مشورت گرفته است یا خیر به هر حال تجربه نژاد و جناح سیاسی نمی شناسد. اصلاح طلبان باید برای در اختیار گذاشتن تجارب سیاسی خود به دولت، اعلام آمادگی کنند.

او افزود: اصلاح طلبان باید تجارب خود از اداره شهر تهران در اختیار شورای شهر جدید و شهردار جدید قرار بدهند. شهردار جدید تجربه و تخصص لازم را ندارد. اصلاح‌طلبان باید علل ناکامی خود را در این چند دوره بررسی کنند علل ناکامی اصلاح طلبان بیرون از ساختار اصلاح طلبی است. ساختار به گونه ای طراحی شده که اصلاح طلبان نتوانند در رقابت، نیروهای اصلی خود را وارد رقابت کنند. نهاد اجماع ساز زمان زیادی صرف کرد و عملا دیدیم چیزی حاصل نشد. به نظر من اصلاح طلبان چون سبد رای آنها از آرا خاکستری است باید به مردم توجه داشته باشند یکی از نقدهای من به اصلاح طلبان دوری از مردم است.

رجایی تاکید کرد: اصلاح طلبی امروز بیشتر یک جریان نخبگانی سیاسی است تا جریانی مردمی و کسانی که به سبد رای آنها میل می کنند آرا خاکستری است که چندان سیاسی نیستند و معمولا در تقابل با مردم به جناحی مایل شده و رای می دهند. در این دوره اصلاح طلبان نتوانستند اقبالی از آرا خاکستری داشته باشند لذا اصلاح‌طلبان عرصه را به ۳ چیز واگذار کردند یکی سیاست های ناکارامد که عملا بخشی از ناکارآمدی، به خود دولت بر می گشت و اصلاح طلبان نیز مقصر شناخته شدند. دوم باختن به خودشان چون سازوکار آنها به سرعت و جوان گرایی نیاز دارد و باید احزاب رگه های مردمی داشته باشند. سوم باختن آرا خاکستری که هم مجلس و هم پاستور و هم شوراها را باختند. نوع چینش در این دوره همه جوره اصلاح طلبان را از رسیدن به پاستور باز داشت وقتی لاریجانی رد صلاحیت می شود تکلیف اصلاح طلبان روشن است.

او در پایان با اشاره به طرح هایی از مجلس که مانع اهداف دولت ها می شود مانند طرح صیانت از فضای مجازی، گفت: حاکمیت باید در این قضیه ورود کند رییسی در روزهای اول با چند چالش روبرو می شود که یکی همین مصوبه مجلس است. به نظر من رییسی راهی جز ادامه برجام ندارد و این را در شعارهایش گفته است. باید حاکمیت ورود و پادرمیانی کند یا جلسه سران قوا و شورای سیاست گذاری این موضوع را حل کنند در غیر این صورت ما با این وضعیت به در بسته می خوریم و اوضاع بدتر از سابق می شود. نسخه آقای هاشمی برای برجام کماکان نسخه شفابخش ما است و باید مصوبه مجلس توسط خود مجلس با مصوبه جدیدی اصلاح شود. 

کد خبرنگار: ۱۸
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 1 + 12 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار