شما پس از هشت ساعت خواب شبانه بیدار شدید و به محل کار خود می روید. اما همه به شما می گویند، خسته به نظر می رسید. همه افراد ممکن است هر چند وقت یکبار از کیسه های پفی و تیره زیر چشم های خود شکایت کنند، اما وقتی این مشکل همیشگی می شود، چه کاری باید انجام دهید؟ در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد چشمان متورم و پف کرده بدانید، آورده شده است.

چه عواملی باعث ایجاد پف چشم می شوند؟

گاهی دایره های تاریک و چشمان پف کرده به راحتی از کنترل شما خارج می شوند. داشتن گردش خون ضعیف در ناحیه زیر چشم موجب تجمع خون و مایعات در زیر چشم می شود. اما بسیاری از عادت ها و محرک های روزانه نیز وجود دارند که می توانند آن منطقه را بیش از حد مورد متورم جلوه دهند، از جمله:

·        کمبود خواب

·        آلرژی

·        پوست شل

·        مسافرت

·        لنزهای تماسی

·        داروهای خاص

·        خوردن نمک اضافی

·        شرایط پزشکی اساسی

اگر به موازات این مشکل قرمزی یا سوزش نیز برایتان اتفاق بیفتد، ممکن است با خراش، چسبندگی یا حتی عفونت چشم روبرو شوید. اگر متوجه هرگونه تغییر دید یا ترشح بینایی شدید، باید به چشم پزشک مراجعه کنید.

چگونه از دایره های تیره و چشم های پف کرده خلاص شوید؟

به کمر بخوابید

برای جلوگیری از پف کردن، حتماً سر خود را بلند کنید، زیرا این کار باعث می شود مایعات در صورت شما مستقر نشوند و خون در هنگام خواب به طور آزاد در تمام بدن حرکت دهد.

مایعات به اندازه کافی بنوشید

در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. هنگامی که بدن شما کمبود آب دارد، مایعات را نگه می دارد و این می تواند باعث ورم شود. نوشیدن آب می تواند نمک اضافی را از سیستم شما خارج کند. انستیتو پزشکی روزانه به زنان 2.7 لیتر مایعات را در مواد غذایی توصیه می کند. این شامل محصولات غنی از آب، مانند گوجه فرنگی، هندوانه و خیار است.

برس نرم را امتحان کنید

اگر بعد ازخواب زیر چشمتان پف کرد، قبل از آماده شدن برای شروع روز، به مدت سه دقیقه از یک برس نرم استفاده کنید تا مایعات را از ناحیه زیر چشم خود خارج کنید. از حرکات ملایم رو به بالا استفاده کنید. همچنین می توانید این کار را قبل از خواب امتحان کنید تا از جمع شدن مایعات به سمت زیر چشم خود جلوگیری کنید.

کد خبرنگار: ۱
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

لینک‌های مفید

آخرین اخبار