سومین فیلم جنجالی در لیست سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی است که همیشه آثارش با حواشی خاصی همراه بوده است  و انتظار سینما دوستان از او به دلیل تولیدات با کیفیت به شدت بالا است و در ادامه به بررسی این فیلم خواهیم پرداخت. 

سلام نو - سرویس فرهنگ و هنر : کارگردان سرشناس کشورمان بعد از چند سال دوری از سینما با فیلم «خون شد» به سی هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر می آید، «خون شد» سی امین فیلم مسعود کیمیایی با نام قبلی «عدالت شوم» است؛ فیلمی که سال ۱۳۹۱ پروانه ‏ی ساخت آن صادر شده بود و شنیده می‏شد که بنیاد سینمایی فارابی قرار است آن را تهیه کند «تبعید سایه‏ها» در دهه‏ی سی و چهل می‏گذشت، در دوره‏ای که بخشی از جریان چپ در ایران داشت پا می‏گرفت.

در ابتدا خبرها حاکی از این بود گه اکبر زنجان‏پور نقشی در فیلم بازی می‏کند و احتمالا پولاد کیمیایی هم یکی از بازیگران فیلم است و آنها که فیلمنامه را خوانده بودند، می‏گفتند فیلمی است شبیه «سرب» و چون تاریخی است پرخرج هم هست.

بیشتر بخوانید :

۱۰ فیلم جنجالی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / فیلم «خورشید»

مسعود کیمیایی حتی برای دیدن یک سرمایه ‏گذار به روسیه هم رفت اما انگار قرار نبود این فیلم ساخته شود، چه اینکه این فیلمنامه هم مثل پروژه ‏ی «اِشغال» بهرام بیضایی در کمدهای بنیاد سینمایی فارابی ماند و خاک خورد تا کیمیایی ناامید شود و فیلم دیگری شروع کند.

«عدالت شوم» که خیلی زود نام‏ش به «خون شد» تغییر کرد، زمستان سال قبل مجوز ساخت گرفت و علیرضا زرین‌دست ششمین همکاری‌‌اش را با کیمیایی در کسوت مدیریت فیلمبرداری برعهده داشت.

۱۰ فیلم جنجالی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / فیلم «خروج»

آخرین فیلم اکران شده این کارگردان «قاتل اهلی»‌ نام داشت.

داستان «خون شد» به مثابه خانه‌ای قدیمی است که همه چراغ هایش خاموش بوده و هیچکس نیز در اتاق هایش ساکن نیست، در این میان یکی از ساکنین این خانه می‌آید و همه چراغ‌ها را روشن می‌کند.

از مسعود کیمیایی به عنوان یکی از کارگردان‌های تاثیرگذار در شکل‌گیری موج نو سینمای ایران یاد می‌شود، این کارگردان فیلم‌هایی مانند «قیصر»، «گوزن‌ها»، «داش آکل»، «رضا موتوری» و «بلوچ» را ساخته است، زومجی در یکی از سری مطالب بیوگرافی به مرور بیوگرافی مسعود کیمیایی پرداخته است.

سعید آقاخانی، بازیگر فیلم سینمایی «خون شد» اخیرا در فیلم سینمایی «قسم» بازی کرده و سابقه بازی را در فیلم‌های مختلفی مانند «رحمان ۱۴۰۰»، «حمال طلا»، «کامیون»، «دو طبقه روی پیلوت»، «آباجان» و «کلید ازدواج» دارد، هومن برق‌نورد، دیگر بازیگر فیلم سینمایی «خون شد» در سریال‌هایی مانند «دودکش»، «پادری» و «دزد و پلیس» بازی کرده است.

معرفی فیلم های حاضر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر / پیشکسوت ها / مجموعه اول + تصاویر و خلاصه داستان

عوامل فیلم سینمایی «خون شد»

نویسنده و کارگردان : مسعود کیمیایی

تهیه کننده : جواد نوروزبیگی

بازیگران : سعید آقاخانی، سیامک انصاری، لیلا زارع، نسرین مقانلو، هومن برق‌نورد، سیامک صفری و ...

فیلمبردار‌ : علیرضا زرین دست

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

لینک‌های مفید

آخرین اخبار